Domů / Užitečné

Užitečné

Jak čistit zrcadla - Zrcadla ošetřujte pouze ČISTOU VODOU pomocí bavlněného hadříku a vždy rychle a důkladně vysušte hrany zrcadla. Nepoužívejte prostředky pro čištění oken - mnoho čistících prostředků obsahujících sloučeniny na bázi chlóru může způsobit závadu známou jako "černá hrana", pokud je čistící prostředek ponechán příliš dlouho v kontaktu s hranou zrcadla. Dále Vám doporučujeme čištění zrcadel "SUCHOU CESTOU" - nasucho pomocí Čistící vaty na leštění zrcadel, kterou na našem e-shopu zakoupíte pod číslem výrobku 810-751. 

Jak zaměřit zrcadlo určené do obkladu - Je třeba změřit každou stranu otvoru mezi dlaždicemi. Když je naměřená šířka nahoře stejná jako naměřená šířka dole a výška otvoru na pravé straně stejná jako výška otvoru na levé straně, tak je otvor symetrický a na zrcadlo je třeba z každé strany ubrat 2 mm na spáry. Čili když je mezi dlaždicemi otvor na zrcadlo veliký 1000 x 500 mm, tak objednáte zrcadlo o rozměru: 1000 - 2 - 2 x 500 – 2 – 2 = 1000 – 4 x 500 – 4 = 996 x 496 mm.             Pokud je otvor mírně nesymetrický = tj. např. nahoře je šířka otvoru 1000 mm a dole 999 mm, tak je třeba odečíst 4 mm od kratší strany: objednali byste tedy zrcadlo 999 – 4 x 500 – 4 = 995 x 496 mm.

Jak přilepit zrcadlo na podklad - Plocha, na kterou budete zrcadla lepit, musí být suchá, pevná, hladká a rovná, očištěná od prachu a mastnoty. Dřevotřískové desky používejte jen lakované nebo potažené. Od prachu a mastnot očistěte řádně i zadní stranu zrcadla. Optimální teplota zpracování je 25°C +/- 5 °C. K lepení zrcadel použijte neutrální transparentní silikon č. 33 z naší nabídky v sekci Doplňky/Montážní materiál, který není agresivní vůči laku zrcadla, v kombinaci s oboustrannou lepící páskou s milimetrovým nosičem, která zafixuje zrcadlo po dobu, než silikon zatuhne.  

Stanovte si přesnou polohu pro nalepení zrcadla. Sejměte ochranný papír z lepících pásek, nedotýkejte se přitom prsty lepící vrstvy. Umístěte několik bodů silikonu na zadní stranu zrcadla mimo oboustrannou lepící pásku (silikon nesmí oboustrannou lepící pásku překrývat). Poté zrcadlo přitiskněte na vyznačenou plochu a přitlačte v místech oboustranné lepící pásky. Pozor - po přitlačení se již poloha zrcadla nedá upravit.